Elon Musk

28.08.2021

KAPITOLY:  -VIZE E. M. - ŽIVOTOPIS E.M. - KARIÉRA E.M. -

Elon Musk je dnes dosti známé jméno, spojované s umělou inteligencí a vesmírným programem. Jeho snem je  expanse lidské rasy, do celé sluneční soustavy. K této vizi, Elona vede fakt, nejen zrychlujícího se znečišťování celé planety Země, ale i možné globální živelní pohromy, střetnutí se Země s meteoritem, nebo bohužel i jaderné války. Projekt, který Elon Musk v nejbližších letech chce uskutečnit je cesta na Měsíc a po té i na planetu Mars.

 Mars, je jednou z planet naší sluneční soustavy a je reálné jej osídlit lidmi. První vesmírný let, na tuto planetu vizionář plánuje na rok 2024. Chce zde, vytvářet podmínky k přežití a následně vybrané lokality i osídlit lidmi. Postupně, chce vytvořit místo, ve vesmíru, na kterém by, byl člověk schopen přežít a rozmnožovat se. Jednoznačně je to tedy snaha jednoho lidského génia o zachování lidského genomu, pokud by došlo, již z jakéhokoliv důvodu, k nějaké globální katastrofě na domovské planetě Zemi, a hrozil zánik civilizace. I když se nám to možná zdá dnes, jako trošku vzdálené a nereálné, je to tak! Elon Musk pochopil, jak rychle může svět zmizet v oblaku atomového výbuchu a jak je lidský život stále vzácnější, křehčí a zranitelnější.

 I když, se řadíme mezi vyspělé civilizace, můžeme zmizet bez jediného záznamu, stejně jako ty civilizace, před námi. Možná lidé v dávnověku, před zničující zkázou nasedli do vesmírných lodí a zmizeli kdesi, ve vesmíru. Nám se však otvírá nová a reálnější cesta - osídlení jiných planet. Plán je to vskutku jedinečný a průkopnický. Elon, již položil základní kámen k osídlení planet, sluneční soustavy a zároveň vytvořil naději na zachování lidského druhu. Jeho cílem je možnost přesunu, co největšího počtu lidí na jiná místa, kde nebudou v ohrožení přežití, za co nejreálnější finanční obnos. Není, to plán pouze pro vyvolené, ale projekt pro celé lidstvo. E. Musk, řeší hlavně pohonné hmoty a chtěl by zrealizovat, že nejen auta, ale i rakety budou funkční na elektrické pohony. Navíc chce docílit, toho aby rakety, byly  více, než na jedno použití, tím by docílil ohromného snížení nákladů na samotnou cestu a v podstatě by se z raket stal běžný dopravní prostředek. 

Nikdo z nás si neumí představit zničení světa a tak, si představme, jak náš svět stále vzkvétá do krásy a dokonalosti a my prostě, máme tu možnost zaletět si na víkend na Měsíc, nebo na romantickou večeři do restaurace na orbitální stanici. Místo dovolené na přeplněných plážích, slunečních letovisek, si zalétneme na Mars, kde se možná budeme chtít usadit na stálo s čímž, nebude žádný problém, naopak. Budou, zde již vybudované stanice, které čekají jen na své osadníky. Fixe? Vzdálená budoucnost? Nebo, již probíhající současnost? Vesmírným programem se všechny světové velmoci zabývají, již desítky let, jen my o těchto utajovaných programech, nevíme v celku nic. A tak, jeden člověk s vizí záchrany civilizace začal pracovat soukromě a tím všechny své plány mohl zveřejnit. Naděje na realizaci je velká a tím i naděje na přežití. Zda je záměr opravdu, tak čistý,  není podstatné. Jde o to, že na tomto vesmírném projektu se již pracuje. Do budoucna, se z této vize stane nový zdroj přijmu, zdroj obživy, zdroj studia, zdroj vědeckého průzkumu. Budou se otvírat školy a studijní obory k potřebné práci na Měsíci, Marsu a orbitálních stanicích. Personál pracně a zdlouhavě, vyškolených kosmonautů již nebude prestiží a nebude stačit. Zaměstnání, mimo Zemi se stane součástí našich životů. 

Životopis E.M.

Elon Musk je vizionář, filantrop, génius 21. století. I když, jeho vesmírné vize jsou na začátku, jeho myšlenka zůstane a pokud, by on sám svůj cíl nedosáhl, již dnes má své nástupce, kteří jeho plány uskuteční, nebo dokončí. Kdo vlastně je tento muž, a jak se s průměrného člověka stal miliardář?

Elon Musk se narodil 28.7.1971 v Jihoafrické republice. Má dva sourozence. Matka Maye Musk, byla kanadská modelka a otec úspěšný inženýr. Rodina nikdy, netrpěla nouzí. Toho, že je chlapec výjimečný si matka všímá, již v jeho tří letech. Později miloval četbu. Četl vše, co mu přišlo pod ruku. V deseti letech se dočkal, tolik vytouženého, prvního počítače. Sám, podle manuálu se naučil programovat. Ve dvanácti letech, dokázal vyprojektovat hru s názvem Blastar a následně ji prodává, jednomu časopisu za 500 dolarů. První, vydělané peníze Elona. Později se z Jihoafrické republiky přesouvá do USA, kde se následně usazuje nastálo. Zde si nachází i partnerku, kterou si vezme za ženu. Kanadská spisovatelka Justine Wilsonová má s Muskem 5 synů. Prvorozený syn v deseti týdnech života zemřel, bylo to v době, kdy otec vydělal první miliony. Doposud, jeho finanční situace nebyla nikterak uspokojivá. Po příchodu do USA si dodělával vzdělání, díky čemuž se dostal do velkých dluhů. Přespával v kanceláři, protože mu nezbývalo, ani na nájem. První manželství, nevydrželo dlouho a Elon se rozvádí.

Anglická herečka Talulah Rileyová se stává jeho druhou ženou. Ani zde, však manželství nevydrží dlouho. Po rozvodu se opět schází a opětovně berou. Nakonec, ale manželství končí definitivně, druhým rozvodem. Momentálně žije Elon s kanadskou hudebnicí Claire Boucherovou - Grimes, je její umělecké jméno. V roce 2020 porodila, tato Galaktická princezna, nebo také Elektronická umělkyně v pořadí svého prvního, ale pro otce již sedmého syna. Jméno syna je velice originální a zvláštní, jakoby jeho rodiče ani nepocházeli ze Země, když přemýšleli o tom, jak dítě budou oslovovat.. X AE A-12 je jméno novorozence, ale babička mu říká prostě jen X nebo Littl X. Grimes je velice zvláštní umělkyně, která rozhodně netrpí nedostatkem financí a její kariéra se skládá z vysokého nasazení, což zřejmě Elona imponuje. I druh její hudby je zvláštní, připomíná spíše vesmírnou, nežli pozemskou hudbu i sama interpretka vyhlíží, jako by právě přiletěla z jiné planety. Na jedné paži, má dokonce vytetovánu mimozemskou hlavu a na záda si nechala nedávno vytvořit tatérem, mimozemské jizvy. Tetování opravdu vypadá jako jizvy, které má žena přes celá záda, klikyháky nejsou podbarvené. Zvláštní tetování. Je prostě jiná. Elon se s ní seznámil přes sociální sítě, kdy ho zaujal jeden její výrok o umělé inteligenci. Začali se tajně scházet a nakonec se dali dohromady. Dnes, ale i tento vztah je minulostí.

Kariéra, E.M.

Když, tento muž začínal, byl internet ještě velmi mladý. Všechna telefonní čísla, adresy a kontakty, byly zaneseny do Zlatých stránek, které známe i my u nás. Právě Elon M. vymyslel software s digitálním obsahem a naráz, všechny informace z těchto Zlatých stránek, přenesl do jedné rychlé elektronické formy. Ne, hned však jeho práce byla úspěšná, až po nějakém čase teprve firma začala vydělávat a milionářem se stal do slova přes noc. I přes složitý začátek se Elon Musk vypracoval na úspěšného vizionáře a jednoho z nejbohatších mužů na světě. Space X, je americká technologická společnost, působící v aerokosmickém průmyslu a Elon ji založil již v roce 2002. Cílem této společnosti je, umožnit lidstvu kolonizovat planetu Mars a výrazně snížit náklady na cestu, jak jsme zde již uvedli. Vlastnil také internetový platební systém PayPal, a stál u vzniku automobilky Tesla, kterou nyní i řídí. Sen o výrobě elektromobilů, které budou plně automatické se postupně začíná plnit. Dnes ještě tato auta jsou cenově nad rámec, ale do budoucna při větší výrobě, klesá logicky i cena. Když, Tesla Motors, procházela krizí a hrozil jí bankrot, právě E.Musk společnost zachránil, protože zde vidí budoucnost.  Nikola Tesla, vynalezl bezdrátovou elektřinu. Chtěl, aby využívat tuto elektřinu mohl každý. Byla by zdarma a nebo za mírný poplatek. Jak je známo energie jsou i přes to jedny z nejdražších nákladů v domácnosti. Záměr neprošel a vyvolení jedinci, celá desetiletí na energiích nehorázně bohatnou. Tak jako země, které vlastní ropné zdroje. Byla, by, až nepředstavitelná úleva zbavit se závislosti na ropě. Dnes se setkáváme s obdobným záměrem od E.Muska, který chce docílit levných elektro zdrojů, které budou zajištovat mobilitu lidí, bez škodlivého odpadu z předražených pohonných hmot. A s touto rovnicí chce daleko za hranice dosavadních možností a prorazit doslova díru do světa i vesmíru. Jeho myšlení není standartní, proto je schopen věci vidět tak, jak je my, ostatní vidět nedokážeme. Vesmír ho přitahuje a fascinuje a s jeho pomocí se můžeme opravdu stát - VYSPĚLOU CIVILIZACÍ PUTUJÍCÍ VESMÍREM - Protože jak sám říká, -Vesmír je inspirací pro každého a žádné hranice neexistují.-